Czy ziemniaki tuczą?

Też wierzysz w ten mit?  Ziemniaki tuczą, nie to NIE PRAWDA!!!!
Od wielu lat powtarzany, niestety dalej przekazywany wprowadza ciągle w błąd.

potato, potato peeler, potato skins

🚩Ziemniaki są mniej kaloryczne niż ryż, czy makaron.

🚩To dodatki do nich są odpowiedzialne za ich złą sławę , czyli sosy śmietana czy masło .

🚩Ziemniaki nie zawierają tłuszczu i są bogate w mikroelementy, zwłaszcza potas, magnez, żelazo, wapń i fosfor. Poza tym są źródłem witamin A, B1, B2, B3, B6, C, E, K i PP.

🚩Duża dawka potasu oraz niska zawartość sodu sprawiają, że warzywo to jest polecane osobom, które cierpią na nadciśnienie tętnicze.

🚩Ziemniaki są lekkostrawne, dlatego można je jeść w przypadku dolegliwości trawiennych, a także przy zatruciach. Zawartość błonnika sprawia, że są dobrym produktem na trawienie. Dzięki nim można pozbyć się problemu zaparć, wzdęć, zgagi oraz biegunki (jeśli oczywiście jemy ziemniaki z wody, a nie smażone).

🚩Warto wiedzieć, że im młodsze ziemniaki, tym więcej drogocennego błonnika zawierają.

🚩Dlaczego w naszym menu powinno znaleźć się miejsce dla ziemniaka? Ponieważ warzywo to dostarcza nam energii. Węglowodany złożone dają uczucie sytości. To świetene „paliwo”. Ważne jest, że po zjedzeniu ziemniaków energia będzie uwalniać się stopniowo, przez co dłużej nie będziemy czuć głodu i będziemy mogli funkcjonować na wysokich obrotach. Najwięcej energii dadzą nam ziemniaki gotowane na parze lub w łupinach.

🚩Ziemniaki są uważane również za skuteczny lek przeciwbólowy. Okłady z surowych ziemniaków stosuje się w ludowej medycynie na zwichnięcia, zapalenia stawów oraz bóle reumatyczne.